Odvlhčovače

 

Odvlhčovače vzduchu slouží k odstranění přebytečné vzdušné vlhkosti, která může způsobovat škody na bytovém vybavení, nebo poškozovat zdraví lidí. Při relativní vlhkosti kolem 80 a více procent dochází k její kondenzaci na chladnějších stěnách a oknech. V takových podmínkách je možno očekávat růst plísní, které vytvářejí černé skvrny na stěnách, kobercích a podobně.

 

Kompaktní odvlhčovače vzduchu pracují na principu srážení vzdušné vlhkosti na studeném povrchu výměníku a zpětného ohřevu procházejícího vzduchu teplem vznikajícím při kondenzaci chladiva. Odloučená vzdušná vlhkost je shromažďována ve sběrném kontejneru , nebo je možno odvlhčovač napojit hadicí přímo na kanalizaci. Úroveň relativní vlhkosti, kterou chcete v bytě udržovat, můžete nastavit na regulátoru (hygrostatu) odvlhčovače. Odvlhčovače pracují spolehlivě, tiše a s velmi malou energetickou náročností.

 

Dodávány jsou jak mobilní a přenosné přístroje s vestavěným zásobníkem kondenzátu pro domácí použití, tak i nástěnné stabilní odvlhčovaní jednotky pro bazény, sauny a jiné vlhké provozy. Nástěnné přístroje mohou být vybaveny i doplňkovým elektrickým topením pro zvýšení tepelné pohody místnosti.